تزریق چربی و تمام عمل‌های زیبایی واژن

بهترین قیمت در کل ایران

خانم مسلمان

چرا انتخاب این مرکز به نفع شما است؟

برای جراحی زیبایی زنان دو چیز بسیار مهم است در ابتدا تخصص پزشک و تسلط به انجام جراحی‌های زیبایی مرتبط با واژن و سپس بهره بردن از تجهیزات روز دنیا، از آنجایی که واژن بخش ظریفی از بدن است لذا استفاده از لیزرهای تخصصی  و مجهز می‌تواند دستیابی به نتیجه مطلوب را تا حد ممکن بالا ببرد. در عمل‌های زیبایی به جا نماندن جای محل زخم بسیار مهم است در مطب تخصصی دکتر نازنین علوی این دو نکته دقیقاً رعایت شده‌است. ایشان یکی از بهترین متخصصان جراحی زیبایی زنان را در کنار خود دارند و برای دستیابی به بهترین نتیجه از جدیدترین دستگاه لیزر مونالیزا تاچ(فرکشنال دی اکسید کربن) که مشابه آن در معتبرترین بیمارستان‌های ایران به ندرت یافت می‌شود بهره می‌برند، در کنار این دستگاه فوق العاده دستگاه کربوکسی تراپی، دستگاه dbd-plasma و دستگاه کرایو تراپی هم  تهیه نموده‌اند تا بهترین نتیجه درمان و زیبایی حاصل شود. ضمناً تمام این تجهیزات مربوط به سال اخیر می‌باشد. 

بهترین دکتر لابیاپلاستی

دکتر نازنین علوی متخصص جراحی زنان

​​-فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران
​​​​​​​

​​​​​​​-دارای گواهی Reproductive medicine از AECS 
-متخصص جراحی زیبایی زنان
-عضو انجمن کم تهاجمی زنان ایران
-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران

لابیاپلاستی
تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن برای زیبایی ناحیه تناسلی بانوان و جوانسازی آن انجام می‌شود. واژن بانوان از لب‌های داخلی و خارجی تشکیل شده که به ترتیب لابیای مینور و لابیای ماژور نامیده می‌شود. لابیای ماژور قسمتی است که موی زائد روی آن رشد می‌کند و در اثر بالا رفتن سن، زایمان طبیعی و عواملی مانند: چاق و لاغر شدن (تغییر در میزان چربی بدن)، تغییرات هورمونی، کاهش استروژن، یائسگی و… ممکن است دچار شل شدگی و افتادگی شود و زیبایی خود را از دست بدهد.
در این صورت می‌توان با برداشتن چربی از ناحیه دیگر بدن و تزریق چربی به لابیای ماژور با سوزن‌های نازک چین و چروک و شل شدگی و افتادگی واژن را از بین برد تا واژن برجسته و زیبا شود. در تزریق چربی به واژن از چربی بدن خود شخص (تزریق چربی اتولوگ) استفاده می‌شود.​​​​​​​​​​​​​​

توجه به این نکته لازم است، اگرچه تزریق چربی در ناحیه تناسلی باعث باز شدن چین و چروک‌های لابیا شده و کمی آن را روشن‌تر می‌کند، اما روشی برای سفید کردن واژن نیست. آن دسته از افرادی که لابیاهای بسیار تیره‌ای دارند، برای روشن‌سازی می‌بایست از روش‌هایی مثل سفید کردن واژن با لیزر استفاده کنند.
آن دسته از بانوانی که واژن آنها در اثر یائسگی یا افزایش سن، وراثت یا زایمان طبیعی دچار افتادگی و چروک شده، می‌توانند از پروتز لابیا با چربی استفاده کنند. همچنین آن دسته از افرادی که نسبت به تزریق ژل واژن حساسیت داشته و یا به میزان بالایی از ژل برای افزایش حجم ناحیه تناسلی نیاز دارند اما هزینه ژل برایشان زیاد است؛ کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند.​​​​​​​


مراحل تزریق چربی عبارتند از:
ابتدا نواحی مورد نظر ضدعفونی شده و به صورت موضعی بی‌حس می‌شوند.
با استفاده از دستگاه خاصی (سرنگ‌های مخصوص دارای سری کانالولا) سوراخ‌های کوچکی روی پوست ایجاد کرده و چربی زیر پوست به کمک فشار بسیار کمی برداشته می‌شود.
چربی‌های جدا شده به آزمایشگاه فرستاده شده و کاملا پاکسازی و تصفیه می‌شوند.
بعد از جداسازی از مواد اضافی، چربی‌ها داخل سرنگ‌های مخصوص کشیده شده و آماده تزریق می‌شوند.
ناحیه مورد نظر برای تزریق ضدعفونی شده و به صورت موضعی بی‌حس می‌شود.
در نهایت به کمک یک سرنگ دارای کانول، چربی در نقاط خاصی از واژن تزریق می‌شود.​​​​

عنوان با فونت ایران‌سنس​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​امروزه بسیاری از بانوان خواهان بازگشت زیبایی اندام تناسلی خود که دچار شل شدگی و افتادگی و پیری در اثر عوامل مختلف شده است، می‌باشند. این عوامل بسیاری از بانوان را آزار داده و سبب کاهش اعتماد به نفس آن‌ها  در برقراری رابطه جنسی شده‌است.

مهمترین عوامل که تاثیر بسزایی در شل شدگی، افتادگی و یا پیری دارد؛ ژنتیک و سن می‌باشد که با افزایش سن پوست تمامی نواحی بدن و همچنین ناحیه تناسلی بافت چربی خود را از دست داده و و پوست شل می‌شود.
در واقع ژنتیک می‌تواند این عامل را تشدید نمایید، به طور مثال میان دو فردی که هم سن هستند در فردی که از لحاظ ژنتیک مستعد باشد، این عارضه تشدید بیشتری خواهدداشت.
 
علاوه بر موارد ذکر شده، چاق و لاغری ناگهانی و از دست دادن چربی به مقدار بسیار زیاد پس از جراحی‌های اسلیو یا رژیم‌های سنگین ممکن است این مساله در تمامی قسمت‌های بدن به ویژه ناحیه تناسلی اتفاق بیفتد.​​​​​​​​​​​​​​​​​

تزریق چربی به واژن برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.
همچنین آن دسته از بانوانی که سیستم ایمنی ضعیفی داشته یا دچار عفونت واژینالی هستند، تا زمانی که به طور کامل بهبودی پیدا نکرده‌اند،
می‌توانند تزریق چربی را انجام دهند.​​​​​​​

رفع افتادگی پوست واژن
رفع چین و چروک در لابیاماژورها
روشن‌سازی و سفت کردن پوست واژن
تغییر در اندازه لابیاماژور و حجیم کردن واژن
اصلاح نامتقارن بودن و عدم تناسب دو سمت واژن
درمان آتروفی واژینال (خشکی واژن)​​​​​​​

تاثیرات تزریق چربی به واژن

تزریق چربی و تفاوت آن با تزریق ژل

تزریق چربی فاکتور مناسبی برای زمانی است که نیاز به حجم بسیار زیاد داریم.
 
تزریق ژل برای ترمیم‌های بسیار کوچک مناسب خواهد بودو ماندگاری ژل به نسبت چربی بسیار کمتر خواهدبود، زیرا ژل از ماده‌ای است که بدن نسبت به آن آنتی‌بادی می‌سازد و توسط این آنتی‌بادی‌ها خورده می‌شود، به همین خاطر است که پس از مدتی ژل پس از یک مدت از بین می‌رود .
 
بهترین ماندگاری یک ژل در بدن شش ماه تا یکسال خواهد بود و در برخی موارد ممکن است بدن نسبت به ماده‌ی ژل هوشیار شود و طی مدت زمان دو ماه آن را از بین ببرد.
 
بافت چربی از بدن خود فرد است و به ناحیه دیگری از بدن تزریق می‌شود، لذا بدن هیچ مقاومت و حساسیتی به نسبت آن نخواهدداشت و بر روی بدن باقی می‌ماند.

​​​​​​​بافت چربی به دلیل آنکه زنده است، نمی‌توان از بافت زنده یک فرد دیگر استفاده کرد. ​​​​​​​

تزریق چربی یا تزریق ژل؟

تزریق چربی از چند لحاظ به نسبت ژل مزیت‌های بیشتری دارد، چربی بافتی از بدن خود فرد است که به ناحیه دیگر از بدن تزریق می‌شود و علاوه بر چربی، خون و سلول یا فاکتورهای خونی هم به همراه چربی به شما منتقل می‌شود که این امر می‌تواند به جوانسازی پوست فرد نیز کمک کند.
 
نکته‌ی دیگر که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اینکه ناحیه تناسلی نیاز به حجم بالایی از چربی خواهدداشت و اگر نیاز به این حجم از ژل باشد که این امر سبب می گردد تا هزینه بیشتری را بپردازد.
 
چربی به دلیل آنکه یک بافت از بدن خود فرد است، سبب می شود تا مقداری از آن جذب شود و آن حالت تورم و پف اولیه پس از یک تا دو ماه کاهش یابد و شکل اصلی ناحیه تناسلی نمایان می‌گردد و پس از آن ممکن است دیفکت ایجاد شود (بخشی از ناحیه کوچکتر باشد) که در این صورت نیاز به تغییرات خواهدداشت و در این صورت نیاز به تزریق خواهدبود. در چنین مواقعی می‌توان از ژل برای رفع  مساله استفاده کرد.
 
پس بهتر است در مرحله اول تزریق چربی انجام شود  ژل مرحله اولیه نیست، با تزریق ژل می توان در صورت نیاز دیفکت‌ها را برطرف نمود که البته این نکته در برخی موارد پیش خواهد آمد.

برخی از افراد چربی بدنشان کم است و شاید نتوان چربی از بدن آن‌ها استخراج نمود، زیرا ناحیه تناسلی حداقل به 100 سی سی چربی نیاز دارد در چنین شرایطی می‌بایست از روش تزریق ژل به نتیجه مطلوب رسید.

عمل مخصوص بانوان

مزایای تزریق چربی در ناحیه تناسلی بانوان

عدم نیاز به بیهوشی
فاقد درد و خونریزی
دوران نقاهت بسیار کوتاه
عدم نیاز به برش یا جراحی
هزینه مناسب نسبت به نتیجه
عدم نیاز به استراحت و بستری شدن
نتیجه مؤثر و مناسب و ماندگاری بالا
عدم بروز حساسیت یا واکنش آلرژیک
افزایش لذت جنسی و بهبود روابط زناشویی​​​​​​​

لابیاپلاستی
آیا می‌توان چربی را برای مراحل بعدی فریز کرد؟

امکان فریز کردن و نگه‌داشتن چربی برای مراحل بعدی وجود دارد اما به صلاح نخواهدبود زیرا چربی یک بافت زنده است و سلول‌های خونی همزمان با آن وجود دارد زمانی که این بافت فریز می‌شود و به بدن تزریق می‌گردد، خیلی از سلول‌ها دیگر زنده باقی نخواهندبود و در این نقل و انتقال و آب شدن فریز، برخی از آن سلول‌ها از بین می‌روند و تنها یک حجم در مراحل بعدی تزریق می گردد و این امر سبب می شود تا ماندگاری آن کاهش پیدا کند.
 از اینرو بهتر است در صورت نیاز به تزریق چربی ، هر بار از چربی گرم و تازه استفاده شود تا حمایت‌های پیوندی را داشته باشد تا درمان از نتایج بهتری برخوردار شود.

آیا تزریق چربی را می‌توان با سایر جراحی‌های زیبایی انجام داد؟
انجام تزریق چربی در اتاق عمل خیلی بهتر خواهدبود و انجام تزریق چربی همزمان با سایر اعمال جراحی در اتاق عمل امکان خواهدداشت.
 
انجام جراحی‌های زیبایی زنان همچون جراحی لابیاپلاستی، پرینورافی، تنگ کردن واژن همزمان با تزریق چربی امکان خواهدداشت. حتی به هر دلیلی زمانی که نیاز به جراحی‌های باز شکمی همچون خارج نمودن کیست‌های رحم یا فیبروم و یا لاپاراسکوپی باشد در این زمان می‌توان از چربی‌های بدن فرد استفاده نمود و تزریق چربی را انجام داد.
 
پزشک می‌تواند هنگام جراحی‌های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی که تصمیم دارد لیپوساکشن چربی انجام دهد،  از این بافت چربی استفاده نمایید و همزمان با این اعمال جراحی، تزریق چربی را نیز انجام دهد. این تزریق چربی می تواند به صورت یا ناحیه تناسلی صورت گیرد.
بهترین ناحیه برای برداشتن چربی، چربی‌های شکم و پهلو می‌باشد، همچنین پشت باسن، اطراف کشاله داخلی و خارجی ران نواحی هستند که می‌توان از چربی آن‌ها استفاده نمود.​​​​​​

بانوان و زایمان

​آمادگی های قبل از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی در ناحیه تناسلی، توجه به برخی نکات ضروری است 

- انجام آزمایشات لازم
- درمان عفونت واژینالی در صورت وجود
- عدم استفاده از سیگار و الکل از دو هفته قبل
- نوشیدن آب فراوان از چند روز قبل
- ناشتا بودن به مدت ۶ ساعت قبل از انجام تزریق
- شیو و تمیز کردن لابیاهای ماژور قبل از تزریق چربی
- مطلع کردن پزشک از داروهای مصرفی به خصوص، داروهای خاص
- عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون (برای قطع مصرف حتماً با پزشک‌تان مشورت کنید).​​​​​​​

لابیاپلاستی
پس از تزریق چربی و جوانسازی واژن، نکاتی از سوی پزشک متخصص زنان مطرح می‌شود که رعایت آن‌ها بسیار ضروری است. این نکات عبارتند از:

- خودداری از ماساژ ناحیه تناسلی
- پرهیز از رانندگی به مدت چند روز
- پرهیز از برقراری رابطه جنسی حدوداً تا یک ماه
- پرهیز از مصرف الکل و دخانیات به مدت یک هفته
- استفاده از گن به منظور جذب کامل چربی توسط واژن
- خودداری از انجام حرکات سنگین ورزشی به مدت یک ماه
- خودداری از حمام با آب گرم یا وان آب داغ به مدت ۷۲ ساعت
- استفاده از کمپرس سرد به منظور کاهش تورم و افزایش سرعت بهبود
- پرهیز کردن از مصرف غذاهای پرچرب و پر نمک تا یک هفته پس از تزریق چربی
- استفاده مرتب از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص زنان به منظور کاهش درد
مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به واژن