بالیزر​​​​​ فوق پیشرفته مونالیزاتاچ (co2)

ارزانترین قیمت در کل ایران

درمان و تشخیص انواع زگیل تناسلی

توسط فوق تخصص زنان

بهترین دکتر لابیاپلاستی

​​-فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران
​​​​​​​-دارای گواهی Reproductive medicine  از AECS 
-متخصص جراحی درمانی و زیبایی زنان
-عضو انجمن کم تهاجمی زنان ایران
-عضو انجمن HPV زنان 

دکتر نازنین علوی متخصص جراحی زنان

بهترین دکتر لابیاپلاستی

​​-فارغ التحصیل از دانشگاه تهران 
-فوق‌تخصص جراحی زنان 

-لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی
-انواع جراحی های اصلاحی دستگاه تناسلی زنانه و -درمان HPV

دکتر زهرا خلج متخصص جراحی زنان

مزایا درمان زگیل تناسلی بالیزر
​​​​​​​

استفاده از لیزر برای درمان زگیل های تناسلی روش بسیار مطمئن و کارآمدی است زیرا که لیزر به عمق بافت ها نفوذ کرده و آن را تحت تاثیر خویش قرار می دهد، در نتیجه تهاجم بیشتری را در برابر ویروس HPV ایجاد می کند. مزیت های لیزر زگیل عبارتند از :
-مناسب افرادی با سیستم ایمنی ضعیف است.
-لیزر تنها یا یک جلسه درمان زگیل های ایجاد شده در نواحی تناسلی را از بین می برد.
-پاکسازی توسط لیزر CO2 در حدود 2 برابر موثرتر از درمان با کریوتراپی است.
-استفاده از لیزر درمان قطعی بوده زیرا میزان عود زگیل را به شدت کاهش می دهد.
-نیازی به بستری شدن در بیمارستان و تحمل عوارض داروی بیهوشی نیست.
-زخم درمان با لیزر نیازی به پانسمان های دردناک ندارد.
-این عمل به صورت سرپایی انجام شده و فرد می تواند می تواند بعد از آن به خانه و یا حتی محل کار خود بازگردد.
-درد و خونریزی پس از این عمل بسیار اندک است.
-احتمال انتقال عفونت پس از انجام این روش وجود ندارد.
-لیزر اثرات موضعی و قابل کنترل دارد.
-لیزر هیچ ضایعه و اسکاری را بر روی پوست به جای نمی گذارد.
-لیزر قابل استفاده در دوران بارداری است.

لابیاپلاستی

چرا انتخاب این مرکز به نفع شما است؟​​​​​​​
​​​​​​​
- پزشکان این مرکز در زمینه با درمان بیماری های زنان، فلوشیپ فوق تخصصی دارند که همین امر نکته بسیار حائز اهمیتی برای درمان مفید و کسب نتیجه عالی می‌باشد.

- در این مرکز تجهیزات فوق العاده‌ای برای کسب نتیجه عالی و عدم انتشار ویروس HPV به نقاط سالم بدن استفاده شده است. اعم از لیزر مونالیزا تاچ DEKAساخت کشور ایتالیا، دستگاه ساکشن قدرتمند اروپایی. (وقتی لیزر، ویروس را از بین می‌برد تمام دود حاصل از آن باید توسط ساکشن بلعیده شود تا ویروس به اندامهای سالم سرایت نکند)

- آشنایی کامل پزشکان مرکز با ویروس HPV و روشهای بهینه درمان. 

- این درمان اگر توسط جراح عمومی انجام شود تمام مولفه‌های ایجاد بیماری مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرد. لذا از آنجائیکه این بیماری ریشه جنسی دارد باید توسط پزشک متخصص زنان درمان اساسی صورت گیرد. 

لابیاپلاستی

زگیل تناسلی چیست؟
​​​​​​​
​​​​​​​
زگیل تناسلی زائده ای نرم است که در اندام تناسلی ظاهر می شود. آنها می توانند باعث درد ، ناراحتی و خارش شوند.
زگیل های تناسلی یک عفونت منتقله از راه بیماری مقاربتی (STI) هستند که توسط برخی از گونه های کم خطر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. اینها با گونه های پرخطر که می توانند منجر به دیسپلازی دهانه رحم و سرطان شوند متفاوت هستند.
HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی شایعترین در میان بیماری های مقاربتی است. زنان و مردان فعال جنسی در معرض عوارض HPV ، از جمله زگیل های تناسلی هستند. عفونت HPV به ویژه برای خانم ها خطرناک است ، زیرا برخی از انواع HPV همچنین می توانند باعث سرطان دهانه رحم شوند.
​​​​​​​

لابیاپلاستی

علائم زگیل تناسلی چیست؟
​​​​​​​
​​​​​​​
زگیل های تناسلی از طریق فعالیت جنسی ، از جمله رابطه دهانی ، واژینالی و مقعدی منتقل می شوند. در نظر داشته باشید ممکن است چندین هفته یا چندین ماه پس از عفونت دچار زگیل نشوید.
زگیل های تناسلی همیشه برای چشم انسان قابل مشاهده نیستند. ممکن است بسیار کوچک و رنگ پوست یا کمی تیره باشند. قسمت بالای زگیل ، ممکن است شبیه گل کلم باشد و در اثر لمس احساس صاف یا کمی دست انداز داشته باشد. همچنین ممکن است به صورت خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل ایجاد شوند.​​​​​​​
​​​​​​​برای زنان ، این زگیل ها ممکن است در قسمت های ذیل ظاهر شود:
· داخل واژن یا مقعد
· خارج از واژن یا مقعد
· روی دهانه رحم
​​​​​​​
زگیل تناسلی همچنین ممکن است در لب ، دهان، زبان یا گلو شخصی که رابطه دهانی با شخصی که ویروس HPV  داشته است، ظاهر شود.
حتی اگر زگیل های تناسلی را مشاهده نکنید ، باز هم ممکن است علائمی ایجاد کنند ، مانند:
· ترشحات واژن
· خارش
· خون ریزی
· سوزش
در صورت گسترش یا بزرگ شدن زگیل های تناسلی ، این شرایط می تواند ناخوشایند یا حتی دردناک باشد.

​​​​​​​

لابیاپلاستی

علت ایجاد زگیل های تناسلی چیست؟ 
​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​
زگیل تناسلی توسط ویروس HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. ۳۰ تا ۴۰ گونه HPV وجود دارد که به طور خاص دستگاه تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما فقط تعداد کمی از این گونه ها باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند.
ویروس HPV از طریق تماس پوست به پوست بسیار قابل انتقال است و به همین دلیل است که به عنوان یک بیماری مقاربتی در نظر گرفته می شود.
در حقیقت ، ویروس پاپیلومای انسانی به قدری رایج است که منابع معتبر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گویند اکثر افراد فعال جنسی در برخی موارد به آن مبتلا می شوند.
با این حال ، ویروس همیشه منجر به عوارضی مانند زگیل تناسلی نمی شود. در حقیقت ، در بیشتر موارد ، ویروس خود به خود از بین می رود و هیچ مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کند.
زگیل های تناسلی معمولاً ناشی از گونه های HPV است که با گونه های ایجاد کننده زگیل بر روی دست ها یا سایر قسمت های بدن متفاوت است. یک زگیل نمی تواند از دست کسی به دستگاه تناسلی منتقل شود و بالعکس

لابیاپلاستی

عوامل و دلایل بروز زگیل های تناسلی چیست؟ ​​​​​​​
​​​​​​​

هر فرد فعال جنسی در معرض ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی قرار دارد. با این حال ، زگیل های تناسلی بیشتر در افرادی دیده می شود که:
· زیر ۳۰ سال هستند.
· زندگی جنسی فعال در دوران جوانی داشته اند .
· رابطه جنسی با فردی که در مورد سابقه جنسی وی چیزی نمی‌دانید.
· افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند.
· سابقه کودک آزاری داشته باشند.
· افرادی که فرزندان مادری هستند که هنگام زایمان ویروس داشته است.
· رابطه جنسی محافظت نشده با چندین شریک جنسی

لابیاپلاستی

چگونه زگیل های تناسلی تشخیص داده می شوند؟ ​​​​​​​
​​​​​​​

برای تشخیص این بیماری ، پزشک در مورد سلامتی و سابقه جنسی شما سوال می کند. این شامل علائمی است که شما تجربه کرده اید و اینکه آیا بدون کاندوم یا بوسیله رابطه دهانی پرداخته اید.
پزشک همچنین در هر ناحیه که به وجود زگیل در آن مشکوک است ، معاینه فیزیکی انجام می دهد.
سایر عوارض احتمالی HPV چیست؟
عفونت HPV عامل اصلی سرطان در دهانه رحم است. همچنین می تواند منجر به تغییرات پیش سرطانی در سلولهای دهانه رحم شود که به آن دیسپلازی گفته می شود.
انواع دیگر HPV نیز ممکن است باعث سرطان واژن شود که ارگانهای خارجی دستگاه تناسلی زنان است.
​​​​​​​

لابیاپلاستی

تشخیص زگیل های تناسلی در خانم ها ​​​​​​​
​​​​​​​

از آنجا که زگیل می تواند در اعماق بدن زنان ایجاد شود ، ممکن است لازم باشد پزشک معاینه لگن انجام دهد. آنها ممکن است از یک محلول اسیدی ملایم استفاده کنند که به دیده شدن بیشتر زگیل کمک می کند.
پزشک همچنین ممکن است آزمایش پاپ (که به آن پاپ اسمیر نیز معروف است) را انجام دهد ، که شامل گرفتن یک سواب از ناحیه برای به دست آوردن سلول ها از دهانه رحم شما است. این سلول ها سپس می توانند از نظر وجود HPV آزمایش شوند.
انواع خاصی از HPV ممکن است نتایج غیرطبیعی در آزمایش پاپ اسمیر ایجاد کند که ممکن است نشان دهنده تغییرات پیش سرطانی باشد. اگر پزشک شما این ناهنجاری ها را تشخیص دهد ، ممکن است برای کنترل هرگونه تغییر یا به روش خاصی به نام کولپوسکوپی نیاز به غربالگری های مکرر داشته باشید.
اگر شما یک زن هستید و نگران هستید که ممکن است به نوعی HPV مبتلا شده باشید که به عنوان عامل سرطان دهانه رحم شناخته می شود ، پزشک می تواند آزمایش DNA انجام دهد. این مشخص می کند که چه فشار HPV در سیستم خود دارید. هیچگونه آزمایش HPV برای مردان هنوز در دسترس نیست.​​​​​​​

لابیاپلاستی

چگونه می توان از بروز زگیل تناسلی جلوگیری کرد؟ ​​​
​​​​​​​

- واکسن های HPV به نام Gardasil و Gardasil 9 می توانند زنان را از رایج ترین گونه های HPV که باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند محافظت کرده و همچنین می توانند در برابر گونه های HPV که با سرطان دهانه رحم مرتبط هستند محافظت کنند.
- واکسنی به نام سرواریکس نیز موجود است. این واکسن از سرطان دهانه رحم محافظت می کند اما از زگیل های تناسلی محافظت نمی کند.
- واکسن HPV را افراد تا ۴۵ سال و همچنین افراد در سن ۹ سالگی می توانند دریافت کنند. این واکسن بسته به سن در یک دوره دو یا سه بار تزریق می شود. هر دو نوع واکسن باید قبل از اینکه فرد از نظر جنسی فعال شود ، تزریق شود ، زیرا قبل از اینکه فرد در معرض HPV قرار گیرد ، بیشترین تأثیر را دارد.
- استفاده از کاندوم یا محافظ دندان و دهان در هر بار رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را کاهش دهد. نکته مهم استفاده از مانع فیزیکی برای جلوگیری از انتقال است.

- فریز کردن زگیل ها
- درمان های لیزر
- برداشتن یا قطع زگیل
- تزریق داروی اینترفرون

لابیاپلاستی

روش های  درمان زگیل های تناسلی  ​​​​​​​
​​​​​​​

در حالی که زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان برطرف می شوند ، HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی می تواند تا پایان عمر در سلول های پوستی شما باقی بماند. این بدان معناست که ممکن است در طول زندگی خود چندین بار ابتلا و ظهور علائم پوستی را تجربه کنید. بنابراین کنترل علائم مهم است ، زیرا شما می خواهید از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید. به گفته پزشکان زگیل تناسلی حتی در صورت مشاهده نشدن، یا علائم دیگر ، به دیگران نیز قابل انتقال می‌باشد.
ممکن است برای تسکین علائم دردناک یا به حداقل رساندن ظاهر آنها، زگیل های تناسلی را درمان کنید. با این حال ، شما نمی‌توانید زگیل های دستگاه تناسلی را با روش های غیر استاندارد درمانی بدون تجویز پزشک درمان کنید.
اگر زگیل های قابل مشاهده با گذشت زمان برطرف نشوند ، ممکن است برای از بین بردن آنها نیاز به جراحی جزئی داشته باشید. دکتر شما همچنین می‌تواند زگیل ها را از طریق این روش ها برطرف کند:
· الکترو کوتر ، یا سوزش زگیل با جریان الکتریکی
· فریز کردن زگیل ها
· درمان های لیزر (بهترین راه است)
· برداشتن یا قطع زگیل
. تزریق داروی اینترفرون

لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لیزر زگیل تناسلی  ​​​​​​​
​​​​​​​

انجام مراقبت های خاص در حاصل شدن نتیجه ای موثر اثر گذار است. مراقبت های لازم پس از عمل لیزر عبارتند از :
مصرف موضعی پماد آنتی بیوتیک روزی دو بار بر روی موضع لیزر
مصرف کرم های ترمیمی سیکالفیت ( دو هفته بعد از عمل)
خشک و تمیز نگه داشتن بدن به خصوص نواحی مرطوب و چین دار (کشاله ران و مقعد)

لابیاپلاستی

جمع بندی
​​​​​​​
زگیل های تناسلی عارضه ای از عفونت HPV است که شایع و قابل درمان است. با گذشت زمان ممکن است ناپدید شوند ، اما درمان برای جلوگیری از بازگشت و عوارض احتمالی ضروری است.
اگر فکر می کنید زگیل تناسلی دارید، از متخصصان این مرکز مشاوره بگیرید. آنها می توانند تشخیص دهند که شما زگیل دارید و بهترین گزینه های درمانی برایتان چیست.
علاوه بر این، مهم است که با شریک جنسی خود صحبت کنید. این کار ممکن است دشوار به نظر برسد، اما صراحت در مورد وضعیت خود می‌تواند به شما کمک کند از شریک زندگی خود در برابر ابتلا به عفونت ویرروس پاپیلومای انسانی و زگیل های تناسلی محافظت نمایید.

لابیاپلاستی