021 22 65 43 59
0902 006 26 66

پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه 10صبح تا 7عصر

چت در واتس آپ

تماس با مرکز دندان مصنوعی تهران

مرکز دندان مصنوعی تهران

نکته: دندان مصنوعی در این مرکز با دستگاه FlexoPlast ساخته می‌شود

دکتر ماندانا آیت الهی + تکنیسن نادر آذری دوست با 23سال تجربه

گروه دندانپزشکی دُرتا

30% تخفیف ویژه خرداد

پروتز های بیمه شده و گارانتی دار

درمان بیماری های نواحی مقعد بالیزر

دندان مصنوعی یا پروتز دندان برای جایگزینی دندانهای از دست رفته استفاده می‌شود وعموماً متحرک هستند. راهکار دیگر برای داشتن دندان؛ ایمپلنت است که متاسفانه هزینه سرسام آوری برای فرد ایجاد می‌کند و از طرفی برای ایمپلنت بیمار باید متحمل جراحی جاگذاری فیکسچر شود. این دو نکته مهم، باعث شده تا افراد توجه بیشتری نسبت به پروتز متحرک برای جایگزینی دندان داشته باشند.  سالها است که  دندان مصنوعی وجود دارد منتهی رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از مواد جدید دندان‌های مصنوعی زیباتر و طبیعی تر از گذشته شده اند. با بکارگیری مواد نرم و راحت تحمل دندان مصنوعی در حدی است که بیماران فراموش می‌کنند شی خارجی در دهانشان دارند. سه نکته در ساخت دندان مصنوعی بسیار مهم است 1-استفاده از مواد مرغوب 2-قالب گیری صحیح 3-هنر و تجربه سازنده. یادتان باشد این یک کار هنری است که به سلیقه و دقت نظر بسیار بالا در کنار تجربه بلند مدت نیاز دارد. پس دقت کنید که اگر به دندان مصنوعی نیاز دارید دنبال فردی بگردید که سالها تجربه دندانسازی با پروتز دارد. تکنسین نادر آذری دوست با23 سال سابقه درخشان در مطب مجهز و لوکس دکتر ماندانا آیت الهی بهترین دندان مصنوعی را با نازلترین قیمت در شمالی ترین منطقه تهران برای بیماران می‌سازد. ما ادعا داریم شما یک سوم قیمت واقعی پرداخت می‌کنید و از دندان مصنوعی زیبای خود سالها لذت می‌برید.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان چیست ؟

در این مرکز برای اولین بار تکنسین دندانساز در کنار دندانپزشک متخصص قرار گرفته اند و همین امر باعث شده تا کیفیت نهایی ساخت دندان مصنوعی بسیار بالا باشد. ضمناً دستگاهی بنام فلکسی پلاست در مطب وجود دارد که ساخت دندان بسیار ظریف را محیا می‌کند. دندانهایی که با دستگاه FlexoPlast درست می‌شود نشکن محسوب می‌شود و بسیار نرم و راحتند. از آنجائیکه اصولاً افراد مسن در نگهداری دندان مصنوعی دقت لازم را ندارند و از طرفی بسیار ایراد گیر هستند ساخت دندان با دستگاه فلکسی بسیار توصیه می‌شود، چون این دندان ها بخاطر ظرافت و نازکی از مابقی انواع دندان مصنوعی راحت تر است. شما برای ساخت دندان مصنوعی در مطب‌های دندانپزشکی صرفاً دندانپزشک را می‌بینید و ایشان پس از معاینه، برای بیمار قالب گیری می‌کند و سپس قالب گرفته شده را با ذکر توضیحات برای لابراتوار ارسال می‌نماید و لابراتوار پس از چند روز، مدل اولیه دندان را برای دندانپزشک باز می‌گرداند. دندانپزشک دندان را برای بیمار تست می‌کند و ایراد ها را علامت گذاری می‌نماید، سپس مجدد برای لابراتوآر ارسال خواهد کرد تا فرآیند ساخت دندان صورت پذیرد و دوباره مرحله قبل تکرار می‌شود و دندان نهایی برای بیمار ساخته می‌شود. اگر دندان های نهایی ساخته شده برای بیمار آزار دهنده باشد بخش‌های اضافه علامت گذاری می‌شود و دوباره برای لابراتوار ارسال می‌گردد. در تمام دندانپزشکی ها همین اتفاق رخ می‌دهد چون دندانساز و دندانپزشک در یک مکان حضور ندارند. لذا بیماران کلافه شده و پروسه ساخت دندان مصنوعی بسیار فرسایشی می‌شود و در نهایت نتیجه نهایی کیفیت بالایی نخواهد داشت. ولی خوشبختانه در این مرکز تکنسین دندانساز در مطب مستقر است و لابراتوار متعلق به دکتر ماندانا آیت الهی و در همین محل قرار دارد. این مسئله  باعث شده تا کیفیت ساخت دندان مصنوعی به بالاترین حد ممکن برسد. ضمناً کاهش قیمت برای بیماران هم در بر داشته است.

مزیت های این مرکز نسبت به دیگر مراکز...

​در مطب دکتر ماندانا آیت الهی مهمترین نکته رضایت بیمار است تا جائیکه اگر فرد از نتیجه حاصله رضایت نداشته باشد تکنسین ایشان کار خود را همچنان تا ایجاد رضایتمندی بیمار ادامه می‌دهد. ضمناً این مرکز شرایط بیماران را درک نموده و از آنجائیکه گروه سنی بیماران نیازمند به دندان مصنوعی عموماً بالا است و درحال حاضر بیماری کرونا این گروه سنی را بیشتر تهدید می‌کند، صرفاً یک طبقه را برای این کار اختصاص داده است. تکنسین نادر آذری دوست یکی از قدیمی ترین دندانسازهای ایران هستند که ظرافت کار برایشان بسیار اهمیت دارد؛ این حساسیت باعث شده تا شما با خیال آسوده بهترین دندان مصنوعی را بدست بیاورید.

چرا نادرآذری دوست تکنسین پروتز بهترین انتخاب است ؟
دکتر ماندانا آیت الهی دندانپزشک زیبائی
دکتر ماندانا آیت الهی دندانپزشک زیبائی

دندان مصنوعی دو نوع مهم دارد که بسته به شرایط دندانهای اصلی بیمار استفاده از هرکدام توصیه می‌شود:

پروتز پارسیل دندان (دندان مصنوعی تکه ای یا جزئی) پروتز اگر بخشی از دندانها سالم و ارزشمند باشد کشیدن آن ها منطقی نیست. لذا برای حفظ دندنهای موجود از دندان مصنوعی استفاده می شود که بخشهائی از پروتز خالی می‌باشد تا دندانهای بیمار بتواند از لابلای آنها بیرون بیاید. لذا داشتن یک یا چند دندان در هر فک ضروری می‌باشد. در این زمان دندانساز باید با مهارت خود پروتزی را تهیه کند که دقیقاً شبیه دندانهای بیمار باشد تا وقتی در مجاورت هم قرار می‌گیرند تفاوت پروتز با دندان های اصلی معلوم نشود. با این روش چون دندانهای اصلی بیمار همانند ستونی محکم عمل می‌کند،  دندان مصنوعی در دهان محکم و استوار تر از هر حالتی قرا می‌گیرد.  

انواع دندان مصنوعی

دندان مصنوعی کامل این روش در زمانی انجام می‌شود که بیمار تمام دندانهایش را از دست داده است و یا اینکه دندانهای موجود بیمار تماماً معیوب شده است. لذا در این صورت دندانها کشیده می‌شود و پس از یک ماه که لثه حالت سیقلی به خود گرفت دندان مصنوعی برای بیمار قالب گیری و ساخته می‌شود.

کامپوزیت سرامیکی چیست؟

دندان مصنوعی با چه موادی درست می‌شود و مواجه با چالش لثه های تحلیل رفته چگونه است ؟

دندانهای مصنوعی از رزین اکریلیک و گاهاً ترکیب این ماده با فلز ساخته می‌شود. روش دیگر هم پروتزهای ژله ای است که حالت ارتجاعی دارد و نشکن است. البته در همه موارد این پروتزها قابل استفاده نمی‌باشد. ماده ی دیگری که به زیباتر بودن دندانها کمک می‌کند پارسیِل است. گاهی اوقات بیمار بخاطر تاخیر در ساخت دندان مصنوعی بخش عمده ای از استخوان لثه را از دست می‌دهد و این بخش تحلیل می‌رود. لذا در این زمان هنر اصلی را تکنسین دندانساز باید به خرج دهد که بتواند دندان مصنوعی را برای بیمار تهیه کند تا روی لثه قرار بگیرد. با اطمینان می‌توان گفت نادر آذری دوست در این موارد کارنامه ای بسیار درخشان دارد. ایشان افراد زیادی که توسط مراکز دیگر برای داشتن دندان با جواب منفی روبرو شده اند را صاحب دندان مصنوعی زیبا کرده و این افراد تا به امروز از دندان محکم و استوار خود لذت برده اند.

مراحل ساخت دندان مصنوعی

1- قالب گیری اولیه الژینات: این کار توسط تکنسین دندانسازی از روی لثه بیمار ساخته می‌شود دندانساز از بیمار می‌خواهد تا قالب پلاستیکی که داخل آن پر خمیر است را محکم گاز بگیرد این فشار جای لثه بیمار را داخل قالب ثبت می‌کند. وقتی خمیر کاملاً خشک شد سپس آن را از داخل قالب بیرون می آورد.
2- ایجاد مدل گچی: حالا باید از روی قالب تهیه شده  بیمار،  مدل کچی ساخته شود که این امر در لابراتوآر انجام می‌شود.
3- ساخت اسپیشیال تری: از روی قالب تهیه شده گچی برای ثبت دقیق فک بیمار قالبگیری ثانویه با الژینات انجام میشود.در واقع در این مرحله یک قالب مختص بیمار و بسیار دقیق توسط تکنسین ساخته شده است.
4-ساخت بیس موم: از روی قالب ثانویه و تهیه مدل گچی بیس موم ساخته می‌شود که هدف از این کار ثبت رابطه فکین بیمار می‌باشد.
5- قراردادن در ارتیکلاتور: پس از اتمام ساخت، مدل کچی در یک دستگاه مکانیکی که فک انسان را شبیه سازی می‌کند قرار می‌گیرد حالا تکنسین باید دندانهای انتخابی بیمار را وکس بچسباند.
6- مدلاژ: در این مرحله دندانساز با تراشیدن wax شکل ظاهری زیبا را برای دندان مصنوعی ایجاد می‌کند در واقع در این مرحله زیبا سازی لثه مصنوعی انجام می‌شود
7- قرار گرفتن در فلاکس: وقتی دندانهای ساخته شده از نظر زیبایی ، رنگ ، اندازه مورد پسند تکنسین و بیمار قرار گرفت باید وکس ساخته شده در فلاکس مخصوص دندانسازی که در آن آب داغ قراردارد وارد شود تا وکس آب شود و به اکریک تبدیل گردد. اکرلیک ظاهر زیبا و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به wax دارد.
6- ریختن اکریلیک داخل قالب ساخته شده: خب حالا وقت آن رسیده تا اکرلیک داخل قالب ریخته شود منتهی برای نچسبیدن این ماده به قالب باید سطح قالب با ماده جداکننده (بیوفیلم) رنگ گردد. پس از این کار اکرلیک به داخل قالب تزریق می‌شود.
7- جداکردن قالب کچی: تکنسین با ابزاری مخصوص قالب کچی را می‌شکند تا دندان مصنوعی ساخته شده را از قالب خارج کند دندانهای ساخته شده باید در حمام مافوق صوت گذاشته شود تا تمام گچ ها از دندان جداشود.
8- زیبا سازی و برش: همانگونه که از عنوان مشخص است در این لحظه وقت ظریف کاری و پولیش زدن رسیده در این قسمت دقت و ظریف کاری تکنسین برای بیمار بسیار ارزش دارد. 
9- تائیدیه نهایی توسط بیمار: حالا بیمار دندانها را داخل دهان خود می‌گذارد و باید برای ایشان راحتی مورد نیاز را داشته باشد و از نظر زیبایی مورد قبولش قرار بگیرد. اگر بیمار از زیبایی و راحتی دندان رضایت نداشت مجدداً مراحل ترمیم و ساخت تکرار می‌شود (این مهم در تمام مراکز انجام نمی‌گردد)
10: گارانتی و خدمات پس از فروش: یکی از مشکلات بیماران در تهیه دندان مصنوعی این موضوع است که مراکز پس از تحویل دندان مصنوعی بیمار را به حال خود رها می‌کنند در صورتیکه قطعاً در ابتدا برای بیمار مشکلاتی ایجاد می‌شود؛ به طبع چون جسم خارجی را در دهان خود دارد احتمالاً تا عادت کردن به دندان مصنوعی شاید کلافگی هایی برای بیمار پیش بیاید، لذا دندانساز ماهر و مسئولیت پذیر حداقل در ماههای ابتدایی باید کاملاً در دسترس بیمار قرار داشته باشد. حتی امکان این موضوع وجود دارد بخشی از دندان مصنوعی لثه را آزار دهد و بیمار اعلام نارضایتی داشته باشد، که تکنسین باید با سعه صدر و بکار گیری تخصصش مشکل را برای بیمار رفع نماید. 

دندان مصنوعی
دندان مصنوعی